SSK Sorgulama

ADS

 

Sosyal güvenlik, çalışan her birey için çok önemlidir. Aslında sadece bireyin kendisi için değil de bizzat ailesi için de hayati derecede önemlidir diyebiliriz.  Bu konuya işverenlerin gerekli hassasiyeti göstermesi elbette gerekir ancak söz konusu ilgi ve takip, bizzat çalışanlar tarafından da gerçekleşmeli. İnsanların bir çoğu sigortalılık durumlarını, bağkur primlerinin durumunu, gün sayılarını, emeklilik durumlarını takip etmiyor. Bunun doğal sonuçlarına doğal olarak katlanmak durumunda kalıyorlar. İş işten geçmeden sigortalılık durumlarınızı aktif bir şekilde takip etmelisiniz. Sigortalı olarak çalışmanın çok önemli artıları vardır. Her çalışanın  sigortalı olma zorunluluğu olsa da işverenlerin bir kısmı bu zorunluluğa uymaz. SSK sorgulama işleminde e devlet girişi yapınız.

Çalışan sigortalılar kendileriyle ilgili bilgileri  kolaylıkla internet üzerinden takip edebilirler. Sigortanız o ay yatmış mı, yatmışsa ne kadar yatırılmış, ne zaman emekli olabilirsiniz,  gibi cevabı çok şeffaf olmayan özel sorularınıza çok net yanıtlar bulabilirsiniz.  Ssk sorgulama size tek kelimeyle çalışma hayatınızın detaylı bir dökümanını çıkartır, sizi bu konuda önemli ölçüde bilgilendirir. Ayrıca sosyal sigorta kurumu bünyesi altında hangi haklara sahip olduğunuzu en detaylı şekilde sitemizden öğrenmeniz mümkün. Sosyal güvenlik kurumu web sitesini kullanarak merak ettiğiniz sorulara cevaplar bulabilirsiniz.Ayrıca ssk hizmet dökümü seçeneğinden ssk gün dökümü işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bu işlemleri aynı zamanda e-devlet şifresi ile yapmanız mümkün. Edevlet girişi yaptıktan sonra 4 a hizmet dökümü seçeneğini seçiniz.

Yeni geçilen ve yavaş yavaş yaygınlaşan, benimsenen bu sistem beraberinde birçok kolaylık getirmiştir. Buna rağmen hala bu sisteme adapte olamayan, sık sık şifre kaybeden, internetle arası pek iyi olmayan bir sürü vatandaş da yok değil.  Bu konuda sskhizmetdokumu.net sizleri bilgilendirimek için tasarlanmış bir sitedir.. Kısacası isterseniz bütün işlemleri tek bir çatıdan yürüten e-devlet sistemi üzerinden sigorta işlemlerinizi sorgulayabilir, bilgi temin edebilirsiniz. Sorgulama ekranı aşağıdaki gibidir.

>> Sorgulama Linki <<

 

ADS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu