Şirket Nasıl Batırılır – Hızlıca Batmak için Altın Tavsiyeler!

Türkiye birçok şirketin kurulduğu gibi battığı bir ülkedir diyebiliriz. Bunun yanında Türkiye bazı gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerle karşılaştırdığımızda 1 dakika içinde kurulan şirket sayısı bakımından sıralamada gerilerde kalıyor. İlginç olan şey ise şirket kurmak kadar şirketi batırma yollarına da başvuruluyor olmasıdır.

Bir şirketi batırmanın birçok yolu vardır. Türkiye gibi bir ülkede kurulan birçok şirket kendiliğinden hilelere ve çeşitli yöntemlere başvurmaksızın zaten batıyor ama biz yine de bu şirket batırma yöntemlerinden bahsedelim.

Şirket batırma yöntemlerinin başında hayali gider yaratma yöntemi vardır. Öyle ki kimi zaman hayali alıcılar yaratan şirket sahipleri, kimi zaman da hayali giderler yaratıyor.

Bunun dışında üçüncü şahıslar ile işbirliği yapılarak da şirketler batırılabiliyor. Firma çalışanının üçüncü kişilerle yaptığı bu anlaşma sonucu elde ettiği kazanca ise rüşvet hilesi diyoruz.

Şirket batırmanın bir diğer yolu teknolojiyi ihmal etmektir. Firmanızın bir internet sitesinin olmaması, rakiplerinizin faaliyetlerini araştırmamanız şirketinizin batmasına yardımcı oluyor. Boş verin teknolojiyi zaten, zaten batmak istemiyor musunuz?

Yeni fikirlere kapalı olmanız da şirketinizi kolaylıkla batırmanıza yardımcı olacaktır. Sakın ha şirketinizin gelişimini sağlayacak fikirler edinmeyin, bu konuda kimseye danışmayın. Yoksa batmak sizin için zor olabiliyor.

Mesela sakın devletin şirketlere sağladığı avantajları görmeyin, araştırmayın bile. Ne gerek var ki? Kimlere ne destek veriliyor, yok efendim şartları nelerdir falan, yorucu şeyler bunlar zaten. Hiç gerek yok yani.

Çalışanlarınıza kötü davranın. Olur da yanlışlıkla iyi davranırsanız işiniz yaş. Sizden yüz gördükleri gibi verimli bir şekilde çalışırlar, üretim artar, kar yapmaya başlarsınız falan. Hiç gerek yok yani, unutmayın amacınız batmak.

Alış-veriş yaptığınız diğer şirketlere/firmalara sakın ha güven vermeyin, güven verdiğiniz an sürekli sizi tercih ederler ve bu sayede batma amacınız başka baharlara kalmış olur.

Aç gözlü olun, koyduğunuz fiyatlarla yetinmeyin, boş verin piyasanın dediklerini, arttırın satış fiyatlarınızı, rakip firmalar bir ürünü 100 liraya satıyorsa siz 150 liraya satın, emin olun bu yöntem de batmanıza çok yardımcı olacaktır.

Mesela hiç öyle kaliteli mal üreteyim, satayım hesaplarına girmeyin. Ne gerek var? Alın ucuz hammaddeyi, üretin üreteceğinizi. Kalite de neymiş? Ne gerek var? Görün sonra nasıl batıyorsunuz? İstediğiniz de bu değil mi zaten?

Daha birçok yöntemi vardır elbet fakat biz son olarak size şirketinizi batırma isteğiniz için, kötü personel seçeneğini sunuyoruz. Boş verin tecrübeyi falan, kim uğraşacak iyi çalışanı aramakla, alın önünüze geleni, şirketiniz batsın.

Dediğimiz gibi şirketinizi batırmanız için birçok yol ve yöntem var. Biz yukarıda sadece bazılarını sıraladık; eminiz ki bu söylediklerimiz şirketinizi batırmanızda size çok yardımcı olacaktır. Bize sorarsanız, çekinmeden uygulayın deriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu