Sigorta Primleri Sorgulama

İnternetin yaygın olarak kullanılması ile artık Sosyal Güvenlik Kurumu’na kadar gitmeye gerek kalmadan sigorta primleri sorgulama işlemleri online ortamda kolaylıkla gerçekleştirilir. Sigortalı olarak uzun yıllar çalışan kişiler ne zaman emekli olurum umudu ile sigortalılık süreçleri hakkında bilgi almak ve emeklilik zamanının ne zaman olduğunu öğrenmek istiyorlar.

Sigorta primleri hakkında bilgi almak için önceki yıllarda Sosyal Güvenlik Kurumu’na bizzat gidilmesi gerekirken artık teknolojinin ilerlemesi ve internetin dünyada yaygın bir hale gelmesi bu tür işlemlerin internet ortamından gerçekleştiirilmesini son derece kolaylaştırmıştır. Sizde e devlet şifreniz ile sigorta prim sorgulama işleminde bulunabilirsiniz.

Sigorta Prim Sorgulama E Devlet

Devlet kurumlarının artık internet ortamında hizmet vermeye başlaması ile hem devlet kurumları yoğun kalabalığın önlenmesi sayesinde rahat bir nefes aldı hem de vatandaşlar işlerini güçlerini bırakarak devlet kurumları önünde sırada bekleme probleminden kurtulmuş oldular. Sigorta prim sorgulama e devlet alınarak internet üzerinden e devlet kapısından kolayca öğreniliyor.

Bunun için öncelikle e devlet şifresi alınması gerekiyor. E devlet şifresini PTT’lerden alabilirsiniz. Kimliğiniz ile PTT şubelerinden size en yakın olanına giderek e devlet şifresi almak istediğiniz talebinde bulununuz. Kimlik bilgileriniz ile talebiniz onaylanacak olup tarafınıza e devlet şifreniz verilecektir.

Kapalı bir zarf içerisinde tarafınıza sunulan zarfta bazı numaralar yer alacaktır. Paragrafta yer alan linke tıklayarak e devlet kapısına gidebilir ve T.C ve e devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak sigorta prim sorgulama işlemini onlie ortamda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Prim Sorgula TC Kimlik No İle

Online ortamda gerçekleştirebileceğiniz SGK prim sorgula TC kimlik no ile uygulaması e devlet kapısı tarafından sağlanıyor. Ancak vatandaşların kimlik bilgilerinin korunması amacı ile yalnızca T.C ile sorgulama yapılamıyor. E devlet kapısının ziyaret edilmesi ile birlikte giriş sayfasında hem T.C kimlik no hem de e devlet şifresi ile giriş yapılması isteniyor. Dolayısıyla vatandaşlar edindikleri e devlet şifreleri ve T.C numaraları ile birlikte e devlet kapısına giriş yapabilir ve SGK primlerini kolayca sorgulatabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu