SGK Telefon Numarası Alo 170 SGK

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Güvenlik Kurumu, insanların her türlü istekleri, şikâyetleri, önerileri, soru ve sorunlarına yönelik olarak danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu kapsamda danışmanlık hattından yararlanabilmek için Alo 170’i aramak gerekir. Danışma hattı sayesinde SGK’ ya bağlı olan her türlü emeklilik, sigorta ve buna benzer konular ile ilgili bilgi almak mümkündür. Bunun yanı sıra sigorta hakkında fikir almak isteyen herkes Alo 170’i arayarak ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ulaşabilirler.

Danışmanlık hizmeti sayesinde birçok vatandaş Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı hizmetlerle ilgili merak edilen birçok sorularına cevap bulmakta ve buna ek olarak görüş ve önerilerini rahat bir şekilde bildirebilmektedirler.

SGK Telefon Numaraları

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait telefon numaralarına ulaşabilmek için ilgili il içerisinde bulunan il müdürlüklerinin internet sitelerinden yardım alınabilir. Türkiye’nin bütün illerinde yer alan müdürlüklere ait telefon numaraları internet aracılıyla insanların bilgisine sunulur. Ancak sigortaları ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin Alo 170’i arayıp müşteri temsilcisine bağlanması tavsiye edilir. Bu sayede insanlar diledikleri her türlü bilgiye daha kolay ve hızlı biçimde ulaşabilir.

SGK il müdürlüklerini ya da genel müdürlüğü direkt olarak aramak pek verimli olmamaktadır. İş yoğunluğu göz önünde bulundurularak insanlara daha iyi hizmet verebilmek adına danışmanlık hattı kurulmuştur. Bu sayede herhangi bir sorusu olan kişilerin bölge müdürlüklerini aramak yerine danışmanlık hattını aramaları faydalı olmaktadır.

SGK Telefon Ve Danışmanlık Hattı

SGK tarafından kurulan danışmanlık hattı vatandaşlara ücretsiz hizmet vermektedir. Bu sayede SGK telefon numaraları aramak yerine danışmanlık hattına ulaşarak bilgi alınabilir. Danışmanlık hattı ile sgk primleri, sigorta ödemeleri gibi kişiye özel detaylı konularda da bilgi alabilmek mümkündür. Genellikle bir işte çalışan kişiler ne zaman emekli olacaklarını, ödenen sigorta primlerini merak ederler. Bunu öğrenmek için ise danışmanlık hattı insanlar için iyi bir fırsattır.

Danışmanlık hattına ait SGK telefon numarası ile hedeflenen; insanların SGK’ ya yönelik memnuniyetlerini ve dileklerini öğrenmek, çeşitli sorunları kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmak, kayıt dışı istihdamı önlemek ve bunların önüne geçmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu