SGK Reçeteleri Kaç Gün Geçerli?

İlaç reçeteleri kaç gün geçerli, Reçeteler kaç gün geçerli bunların cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

İlaçların reçetenin tanzim tarihinden itibaren 4 (dört) işgünü içinde SGK ile sözleşmeli (anlaşmalı) eczanelerden alınması gerekmektedir. Bu sürenin dışındaki müracaatlarda reçete muhteviyatı ilaçlar eczane verilmeyecektir. 

Reçete yazıldığı tarihten itibaren hasta 4 gün içinde eczaneden ilaçları alabilir.

  • Hafta sonu günleri Cumartesi, Pazar bu 4 günün içinde sayılmaz. Yani Cuma günü reçete edilen bir ilacı Çarşamba gününe kadar alabilirsiniz.

Süresi geçmiş reçeteleri tekrar reçete yazdırılması veya yazdırılmış olan ilaçların ücreti ödenerek alınması gerekir.

10 Yorum
  1. 4 gün neymiş ya isyan ediyorum bu ülkede ne zaman adam gibi bi sağlık sistemi olacak ??

  2. GİTTİM ECZANEYE 3 GÜN GEÇMİŞ DİYE VERMEDİLER İLACI DÜŞÜNMÜYOMU BU ADAMLAR BU ADAM NASIL BİDAHA RANDDEVU ALACAK GİDECEK HASTANAEYE ALLAHINIZDAN BULUN NEDİR BU BÖYLE

  3. 10 gün bayram tatili, aile hekimi kapalı, ilaç ise bayram tatili yedinci gün bitiyor. bayramdan önce aile hekimine gitsem, eczaneden ilacı alamam çünki ilacın bitmesine 7 gün var. 7 gün sonra aile hekimine gidemem kapalı. bayram öncesi reçete alıp 7 gün sonra eczaneye gitsem reçetenin süresi 4 gün. Yukardaki açıklamadada sadece haftasonu 4 güne dahil değil demiş, bayram tatilleride dahilmi belirtilmemiş.?

  4. Yani bu 4 gun saçmalığı nedir yoğunluktan dolayı gidemiyoruz gittiğin gün tarihi geçmiş diyorlar sonra tekrar randevu al iki hafta bekle tekrar yazdir bu sefer de artık psikolojik sorunlar başlıyor

  5. Bir de hastanede sıra beklemeye son derler.Ulan beklemiyoruz da ne oluyor 2 hafta evde bekliyoruz 2 hafta içinde hiçbir randevu yok her şey dolu.

  6. ben penisilin 1.2 iğnesini doktor reçetesinden aldım.Hastanede vurulmasi gerekmekteymis.Kaç gün icerisine vurulmam lazim

  7. O zaman git Avrupa’da yaşa da gör biraz şükretmeyi bilin hasta adam aynı gün alır ilacını zaten…

  8. ne mal insanlar var. kardeşim hastahaneye gidiyorsun ilaç yazılıyor sonra o ilacı 4 gün geçtikten sonra almaya gidiyorsun. hani hastaydın. ilacı kullanman gerekmiyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu