SGK Müşteri Hizmetleri

Genel sağlık sigortası, emeklilik, sigortalılık ve mevzuat ile ilgili bilgiler için SGK müşteri hizmetleri ile iltişime geçilebilir ve akla takılan tüm soruların yanıt bulması sağlanır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nın işbirliği ile kurulan SGK müşteri hizmetleri danışma hattı tüm vatandaşlara gerekli bilgiler sunuyor. Sunulan tüm hizmetler ilgili olarak bilgiler bu danışma hattında sunulmakta ve problemlere çözümler sunulmaktadır.

İletişim Merkezi’ne gelen tüm çağrılar için uzmanlar tarafından oluşturulan müşteri temsilcileri sorulan sorulara dolambaçlı olmadan doğrudan cevap vermektedir. İlk görüşme ile birlikte vatandaşların talepleri hemen ve hızlıca oluşturulmaya başlanır. Eğer gelen çağrılara hemen yanıtlar bulunamamış ise en geç 72 saat içerisinde gereklşi mercilerle görüşülerek çözümler üretilir.

SGK Çağrı Merkezi

Yanınızda bulundurmanız kimliğiniz ile SGK çağrı merkezini arayarak talepleriniz, önerilerinizi ve şikayetleriniz oluşturabilirsiniz. SGK çağrı merkezini aramadan önce bazı hususlara dikkat ederek ön hazırlık yapmanızda istediğiniz bilgiye hızlıca ulaşabilmeniz açısından son derece önemlidir.

Çağrı merkezini aramanız ile birlikte arayan kişinin adına bir başvuru oluşturulur. Başvuru takip numarası verilir. Ardından 3 iş günü içerisinde size verilen başvuru takip numarası ile oluşturduğunuz talebi öğrenmek için yeniden çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı hattını aramadan önce kimlşk bilgilerinizin tarafınızdan kolay ulaşılabilir olmasını sağlamanız gerekir.

SGK Alo 170 Sorgulama

MYK, ÇSGB ve İş Kur mevzuatları doğrultusunda her türlü bilgiyi edinebileceğiniz çağrı hattından yararlanarak SGK alo 170 sorgulama da yaptırabilirsiniz. SGK işlemlerini internet ortamında yapamıyor iseniz çağrı hattını arayarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun takip ettiği her türlü bilgiye buradan ulaşmanız mümkün! Emeklilik, sigortalılık, doğum parası, iş görmezlik sorgulaması ve daha bir çok işlem SGK alo 170 ile cevaplandırılıyor.

Müşteri hizmetleri yapacağınızz her görüşme kayıt altında tutulmaktadır. Bu nedenle çağrı hattının gereksiz nedenlerle meşgul edilmemesi önerilir. Vatandaşlara SGK işlemleri hakkında doğru bir yönlendirme sunan çağrı hattı alternatif bir sorgulama imkanı sunuyor. 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren çağrı hattı vatandaşlara faydalı olunması amaçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu