SGK Gün Sorgulama

ADS

Sigortalılık süreciniz ile ilgili olarak SGK gün sorgulaması ile onlien ortamda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü belgelerinize ulaşmanızda kolaylık sağlayan e devlet kapısı ile sigorta priminizin kaç gün yattığını, hangi tarihte sigortanızın başlatıldığını, eğer eksik yatırılan priminiz var ise kaç gün eksik prim yatırıldığını sistem üzerinden kolayca edinebilirsiniz.

SGK sigorta sorgulama işlemlerinizi hem e devlet kapısından hem de E-SGM üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E devlet üzerinden yapacağınız her işlem için e devlet şifresi edinöeniz gerekecektir. E devlet şifrenizi edindikten sonra SGK gün sorgulamanızı buradan kısa zaman içinde internet bağlantınızın olduğu her yerden gerçekleştirmeniz mümküm! Eğer e devlet şifreniz var ise hemen üstte ki linke tıklayın ve sorgulamanızı yapın!

SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır

Sigortanızın ne kadar yattığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız SGK gün sorgulama nasıl yapılır sorusunu kendinize çoğu zaman sormuşsunuzdur. Önceden bu tür işlemler için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ziyaret edilmesi, sıra alınması ve sıranın gelmesi ile sorgulama işleminin yapılması gerekiyordu. Bu işlem ise zaman gerektiriyordu.

Günümüzde ise internetin yaygın olarak kullanılması ve teknolojinin ilerlemesi artık devlet kurumlarının internet üzerinden hizmet vermelerini açığa çıkarttı. Dolayısıyla yalnızca T.C numaranız ve e devlet şifreniz ile e devlet kapısı hizmeti sayesinde online ortamda sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. PTT şubelerinden e devlet şifrenizi edininiz ve sorgulamanızı online ortamda kısa zamanda kolayca gerçekleştiriniz.

Sigorta Gün Sayımı Nasıl Öğrenebilirim

Sizde sigorta gün sayımı nasıl öğrenebilirim diyorsanız hemen linke tıklayın aşağıda yer alan sırayı izleyin:

  1. T.C kimlik numaranızı girin
  2. E devlet şifrenizi girin
  3. Sorgula butonuna basın
  4. Açılan sayfada arama çubuğunu bulun
  5. Arama çubuğuna SGK hizmet dökümü yazın
  6. Hangi gruğta hizmet veriyor iseniz o grubun hizmet dökümüne tıklayın
  7. Açılan sayfada sizin sigortalılı bilgileriniz yer alacaktır.

Bu bilgiler içerisinde gün sayısına baktığınızda kaç gün çalıştığınız açık bir şekilde yer alır. Priminiz eksik yatırılmış ise bunun bilgisine de yine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

ADS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu