Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Yerel sağlık kuruluşlarının en çok tercih edilenlerinden biri olup çoğu ayakta tedavi edilebilir rahatsızlıkta akla ilk gelen seçenek olan sağlık ocakları, bazı durumlarda tahlillerin de yapılabildiği bir yer olarak hizmet vermektedir. Sağlık ocağı tahlil sonuçları sorgulamaya ve öğrenmeye dair merak edilenler ise rehberimizde detaylarıyla yer almaktadır.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

İnternet ortamından online olarak öğrenebileceğiniz sağlık ocağı tahlil sonuçları için iki farklı yöntem sunulmaktadır.TC kimlik numarası ile tahlil sonucunu öğrenmek için Resmi Sağlık Ocağı Tetkik Sonuç Sorgulama web sitesini ziyaret etmek mümkün olurken, ayrıca e-Nabız ile hem online hem mobil sonuç sorgulama sistemine dahil olmak mümkün olmaktadır.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Sorgulama Web Sitesi

Resmî web sitesi üzerinden online olarak tetkik sonuçlarınızı öğrenebilmek için ana sayfaya tıkladıktan sonra laboratuvar sonuçları sayfasına gitmeniz, TC kimlik numaranızı ve kayıt numaranızı girdikten sonra sorgulama butonuna basmanız yeterli olmaktadır. Sorgulama sonucunda ekranda yalnızca yaptırdığınız tahlilin sonucunu değil, ek sonuçları, sonuç yorumunu, barkot numarasını, TC kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı ve tahlilin yapıldığı tarihi de görüntüleyebilirsiniz.

Sağlık ocağına tahlil için başvurmanız ve kan örneği vermeniz halinde kanın bulunduğu tüpün üzerinde bir barkot bulunmakta, bu barkotta ise kayıt numarası yer almaktadır. Bu numaranın sonradan sisteme giriş yapmak için kullanılacağını düşünerek fotoğrafını çekmek mümkün olmakta veya bir yere not edilmesi gerekli olmaktadır.

Ağrı, Ardahan, Bartın, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Edine, Elazığ, Eskişehir, Giresun, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Muş, Ordu, Osmaniye, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat ve Zonguldak illerinde ikamet edenlerin sağlık ocağı tahlil sonuçları sorgulama için web sitesini ziyaret etmesi gerekmekte, bu nedenle online sorgulama için e-Nabız sistemine kayıtlı olmaları istenmektedir. Bu illerde ikamet edenlerin randevusu yalnızca MHRS üzerinden alınabilmektedir.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Sorgulama İçin E-Nabız

E-Nabız üzerinden tahlil tetkik laboratuvar sonuçlarınızı görebilmek için sisteme giriş yapılması gerekmekte, bunun için dileyenler önce e-Devlet’e giriş yaparak arama butonundan e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi bağlantısına tıklayabilmektedir. Uygulamaya Git komutuyla birlikte sayfaya yönlendirilen vatandaşlar Aile Sağlık Merkezi Tahlil sonuçları sorgulaması için profilinizin sol kısmında alt alta sıralanan ikonlardan Tahlillerim kısmına giriş yapmak durumundadırlar.

E-Devlet aracılığıyla olduğu gibi kendi web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden de giriş yapabileceğiniz e-Nabız uygulamasında kaydınızın bulunması için ikamet edilen şehir, kilo, boy, kan grubu gibi bilgilerin girilmesi gerekmekte, cep telefonuna gelen onay kodunun girilmesiyle birlikte işlem tamamlanmaktadır.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Ne Zaman Çıkar?

Öğleden önceki saatlerde yapılan sağlık ocağı tahlil sonuçları ertesi gün öğrenilirken, öğleden sonra yaptırılan tahlillerin neticesini almak ise ortalama olarak 1 günü bulabilmektedir. Konuyu netleştirmek adına örnek vermek gerekirse Pazartesi sabah saatlerinde verilen bir kan örneği ile yapılan tahlilin sonucunu almak için Salı sabah saatlerini beklemek gerekmekte, Salı öğleden sonra verilen kanın tahlil sonuçları ise Perşembe sabah saatlerinde öğrenilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu