Migros Maaşları

Migros Maaşları, Çalışma Şartları ve Saatleri 2022

Migros’ta çalışmak isteyen kişilerin başvurularını Migros tarafından belirlenen kanallardan gerçekleştirmesi gerekir. Migros, birçok kişiye istihdam sağlayan bir şirkettir ve çok sayıda çalışanı vardır. Türkiye içinde tüm illerde yer alan Migros, uluslararası seviyelerde de mağazalar açmakta ve temsiliyet kurmaktadır. Migros maaşları, çalışma şartları ve çalışma saatleri genellikle aynı olsa da şube yoğunluğuna ve bölgeye göre kriterler değişebilmektedir. Migros kariyer planı yapan her bir bireyi desteklemekte ve deneyimli – deneyimsiz fark etmeksizin herkese kapısını açık tutmaktadır.

Migros Maaşları Ne Kadar?

Migros maaşlarının miktarları çalışılan birime ve yapılan işe göre değişiklik göstermektedir. Migros tam zamanlı çalışan personeline en düşük asgari ücret maaş ödemektedir. Asgari ücret tutarı olan 4250TL ile 4500TL arasında Migros maaş ödemesi yapılmaktadır. Yapılan bu ödeme miktarları farklı etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Her yıl başında yapılan asgari ücret zammı ile Migros personelinin aylık ücreti de düzenlenmektedir.

Migros Part Time Maaşları Ne Kadar?

Migros yarı zamanlı çalışanlara ödenen aylık maaş miktarı birçok zincir markete göre daha yüksektir. Migros yarı zamanlı çalışan personeline 3 bin 800 Türk lirasına kadar ödeme yapabilmektedir. Çalışma şartları ve yoğunluğu yarı zamanlı çalışanların maaşını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Yarı zamanlı çalışan kişilere yapılan maaş ödemesi asgari ücretin en düşük miktarı olan 3/2 oranında olmalıdır. Ancak üst limit için bir sınırlama yapılmamıştır bu neden ile de işverenler yarı zamanlı çalışan kişilere 3/2 kuralından daha yüksek ödeme yapabilmektedir. Migros daha yüksek ödeme yapmayı tercih eden şirketler arasında yer almaktadır.

Migros Müdür Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

Migros müdür yardımcısının aylık maaşı 2022 yılında yükselerek 5000TL olarak düzenlenmiştir. Alınan en düşük miktar ise 4800TL. Migros müdür yardımcısının aldığı aylık tutar, arasındaki fark oranı oldukça düşüktür. Ortalama olarak 4800TL ile 5000TL arasında Migros maaşı alındığını söylemek mümkündür. Migros müdür yardımcısı maaşları her sene güncellenen maaşlar arasında yer alır.

Migros Müdür Maaşı Ne Kadar?

Migros şube müdürlerinin aldığı maaş miktarı 2022 yılı zammı ile yükselen kategoriler arasında bulunur. Migros şube müdürlerinin aldıkları maaş miktarları aylık 5 bin Türk lirasından başlamaktadır. Maaşın 2022 yılı için üst limiti ise 6 bin Türk lirasıdır. Migros’ta müdür olarak çalışan kişilerin maaşları ile müdür yardımcısı olarak çalışan kişilerin maaşları arasında ortalama bin 100 Türk lirası kadar fark bulunmaktadır.

Migros Bölge Sorumlusu Maaşı Ne Kadar?

Migros bölge sorumlularının aldığı aylık maaş 2022 yılı içerisinde güncellenmiştir. 2022 yılında Migros’un bölge sorumlularının aylık aldığı ücret 7 bin Türk lirasıdır. 7 bin Türk lirası alt limittir ve üst limit ise 8 bin Türk lirası olarak belirlenmiştir. Migros bölge sorumluları, çalıştıkları bölge içerisinde yer alan tüm Migros şubelerinden sorumlu olan kişilerdir. Ürün değişikliği, ürün tedarik işlemleri, genel değişimler ve denetimlerden bölge müdürleri sorumlu tutulmaktadır. Bölge sorumlusu olarak çalışan kişilerin iş kalemlerinde birçok sorumluluk ve görev bulunmaktadır. İş yükleri de fazla olan bölge sorumlularının çalışma saatlerinde de aksamalar meydana gelebilmektedir.

Migros Sanal Market Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

Migros sanal market çalışanlarının aldığı maaş araca göre değişiklik gösterir. İhale usulü ile devredilen Migros sanal market çalışma düzeninde eğer ihaleyi alan firma kendi aracı ile çalışıyor ise bu durumda alacağı maaş daha yüksek olmaktadır. Başkasının aracı ile çalışıyor ise burada pay dağılımı söz konusudur. Kendi aracı ile çalışan bir sanal market görevlisi aylık olarak 8 bin Türk lirası ile 12 bin Türk lirası arasında bir ödeme almaktadır.

Migros içerisinde bulunan çoğu departman görevlilerinden ve personellerden daha yüksek maaş aldıkları bilinmektedir. Migros sanal market görevlileri kendi araçları ile vardiyalı olarak çalışabilmektedir. Migros kariyer planlamasında yeni meslek dallarına da yer vermektedir. Sanal market ve hızlı market uygulamalarının çok sık kullanılması gibi sebeplerden dolayı buraya verilen öncelik de paralel olarak artış göstermiştir.

Migros Çalışma Şartları Nelerdir?

Migros çalışma şartlarının başında çalışacak olan kişinin reşit olması yer almaktadır. Migros 18 yaşından küçük olan hiçbir bireyi işe almamaktadır. Staj ve diğer konular özelinde çalışma zorunluluğu bulunuyor ise bu durumda eğitim durumunu desteklemek için alan açılmaktadır. Ancak bir personel olarak 18 yaşından küçük bir bireyin Migros’ta çalıştırılmasına izin verilmemektedir. Migros’un diğer çalışma şartları şu şekildedir:

 • Çalışılacak pozisyona uygun olmak
 • Yetkin olmak
 • Çalışma düzenine adapte olmak
 • Esnek çalışmaya uygun olmak
 • Haftanın 1 günü izin yapılır
 • 1 sene çalışan kişilerin 14 günlük yıllık izin hakkı bulunur
 • 1 sene çalışan kişiler +2 günlük izin hakkı alır
 • Özel günler, bayramlar ve diğer günlerde de çalışılır ancak bu günlerde mesai ödemesi yapılır.

Migros Çalışma Saatleri Ne Kadar?

Migros tam zamanlı çalışma saatleri değişkenlik gösterse de ortalama 8 saatlik bir çalışma şartı bulunmaktadır. Mesai ve vardiya gibi unsurlar nedeni ile artabilen çalışma saatlerinde ek ödemeler de alınabilir. Migros çalışma saatlerinin belirlenmesindeki en önemli unsur şube yoğunluğudur. Şube eğer popüler ya da yoğun bir bölgede yer alıyor ise bu durumda çalışma saatleri özelinde değişiklikler yapılması da muhtemeldir. Genellikle Migros şubelerinin açılma saatleri 09.00 ve kapanma saatleri ise 22.00 civarında olmaktadır.

Migros Part Time Çalışanlar Kaç Saat Çalışır?

Migros part time çalışma süresi haftalık 30 saattir. Aylık ise 120 saatten fazla çalıştırılmamaları gereken part time personellerin aldıkları ücretler de çalışma saatlerine göre belirlenir. Mesai gibi nedenlerden dolayı uzun saatler boyunca çalışmak zorunda kalınıyor ise ay sonunda mesai ödemesi de yapılmaktadır. Migros içerisinde çalışan her bir personelin sendikal hakları bulunmaktadır. Sendikal haklarından yararlanmak isteyenler doğrudan avukatları ve sendikaları ile görüşerek işlem yapabilmekte ve haklarını arayabilmektedir.

Migros Vardiyalı Sistem ile Mi Çalışır?

Migros vardiya sistemi ile çalışan şirketler arasında yer alır. Migros vardiya sistemi ile çalıştığı için her personelin çalışma saati sabit olamayabilir. İş yerinin durumuna göre düzensiz çalışma saatleri ile karşılaşılabileceği gibi düzenli olarak da aynı saatlerde işe gitmek mümkündür. Vardiyalı istemde genellikle sabah ve akşam olmak üzere iki ayrım bulunmaktadır. 09.00 ile 18.00 arasında çalışanlar sabahçı, 12.00 ile 21.00 arasında çalışanlar ise akşamcı olarak bilinmektedir. Migros’un idari birimlerinin çalışma saatleri ise sabah 8 ve akşam 18.00’dir. İdari birimlerde çalışanlar için vardiya sistemi bulunmamaktadır.

Migros’ta Hangi Bölümlerde Çalışılır?

Migros çalışma birimleri şu şekildedir:

 • Kasap / şarküteri
 • Tezgah
 • Fırın
 • Kasa
 • Danışma
 • Mal kabul

Gibi alanlarda çalışabileceği gibi idari bölümde de çalışmak mümkündür. İdari bölümde mağaza müdürü, müdür yardımcısı, bölge sorumlusu, yönetici ve vekil gibi unvanlar ile çalışılır. Migros kariyer gelişimini desteklemeyi hedefleyen bir şirkettir ve kişilere deneyimlerine ve çalışmak istedikleri alanlara göre istihdam fırsatı yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu