MHRS Hastane Randevu Alma

ADS

 

SGK hastaneleri randevu sistemi ile çalışmaya başlamışlardır. SGK hastane randevu alma işlemi hastaların uzun süre sırada bekleme ve çok erken saatlerde hastanelere gitmelerinin önüne geçmek için uygulamaya geçirilmiş bir sistemdir. Ancak dileyen hastalar sabah erken saatlerde muayene olmak istedikleri hastanelere giderek de SSK randevu alma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Eğer hasta hastane de uzun süre sıra da beklemek ve erken saatlerde hastaneye gitmek istemiyor ise internet ya da telefon aracılığı ile SSK randevu alma işlemini gerçekleştirebilir. SGK hastane randevu alma için internet bağlantısının olduğu bir bilgisayar yeterlidir.

İnternetten SSK hastane randevu alma için Sağlık Bakanlığı’nın internet üzeriden randevu vermekte olan internet sitesine giriş yapmak yeterlidir. Sağlık Bakanlığı’nın yürütmekte olduğu bu hizmet ile istenilen hastaneden muayene için gerekli olan branştan randevu alınabilmektedir. Ancak SGK MHRS randevu almaişlemi için ilk olarak sisteme üye olmak gerekmektedir. Üye olmak için yeni üye seçilerek SSK randevu almamerkezine üye işlemleri için gerekli bilgiler girilir.

Bilgilerin kaydedilmesinin ardından da üye olma işlemi sırasında verilen şifre kullanılarak sisteme giriş yapılabilir. Sistem üzerinden MHRS hastane randevu alma için istenen hastane ve poliklinik tercihi yapılır. SSK randevu alma ile hastanın doktor seçme özgürlüğü de unutulmamış ve istenilen doktor seçilebilmektedir. Eğer istenilen doktor muayene gününde uygun ise randevu verilmektedir. Yine bu sistemden saatte seçilebilmektedir. Muayene olunmak istenilen hastane ve doktor ile saat seçimi de sistem üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

İnternet üzerinden SGK hastane randevu alma işleminin yanı sıra telefon ile de randevu alınabilmektedir. Bunun için 182 numaralı telefon numarası aranmalıdır. 182 numaralı telefon aranarak yine muayene olunmak istenilen SSK hastanesine randevu alınabilmektedir.

>> Sorgulama Linki <<

 

ADS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu