Kredi Kartı İle SGK Ödeme

Banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kredi kartı ile SGK ödeme hizmetleri için linle tıklayın! Sigortalılık primlerinin tam olarak yatırılmış olması ve zamanı zamanına yatırılmış olması kişilerin emeklilik hakkını elde edebilmelerinde gerekli olan önemli bir durumdur. Bu nedenle insanlar emeklilik şartları hakkında bazı bilgileri edinmek isterler.

Emeklilik hakkını elde edebilmek için SGK primlerinin eksiksiz ve tam yatırılmış olmasından yola çıkılarak kişiler bu eksik primleri kendi imkanları ile ödeme olanağına sahiptirler. Teknolojinin geliştirilmiş olması ve internetin günümüzde yaygın bir şekilde kullanılması ile devlet kurumları da bu olanaktan yararlanıyor ve vatandaşlara bulundukları yerden SGK primlerini öğrenebilme imkanı sunuluyor.

Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Nasıl Yapılır

Kapı kapı dolanmadan ve sıra beklemeden mevcut olan SGK prim borcunuz bulunuyor ise ve kredi kartı ile SGK ödemesi nasıl yapılır diyorsanız izleyeceğiniz bazı aşamalar doğrultusunda SGK prim borçlarınızı online ortam da hem hızlı hem kolay hem de güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem mevcut olan borcunuzu hem de prim ödemelerinizi SGK onlien tahsilat resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet şifresi ve T.C kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak ve bilgilerinizi doğrulayarak SGK prim borçlarınızı kolayca kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. 13 bankanın referans verdiği bu sistemi ile hangi bankata ait kredi kartınız bulunuyor o bankanın kredi kartını kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Online Prim Tahsilatı

Bilindiği üzere 2011 yılında Genel Sağlık Sigortası uygulaması başlatılmıştır. Genel Sağlık Sigortası’na göre gelir tespiti yaptırılmaz ve vatandaşlar en üst düzey Genel Sağlık Sigortası yani GSS priminden borçlandırılırlar. GSS primleri devlet tarafından karşılanmamakta olup aynı zamanda vatandaşlar GSS prim borçlarını ödemekle yükümlüdürler.

GSS prim ödemelerini yapmayanlar yine e devlet kapısı ile borçlarının ne kadar olduğu hakkında bilgi alabilirler ve SGK online prim tahsilatı uygulaması ile online ortamda güvenilir bir şekilde ödemelerini kredi kartları üzerinden gerçekleştirebilirler. Bunun için SGK web tahsilat web sayfasından karşılaşılan yönlendirmeler takip edilerek kredi kartı ile kosa zamanda ödeme sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu