İşyeri No Sorgulama | Ücretsiz İşyeri No Sorgulama Edevlet

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili işlemleri yapabilmek için işverenlerin işyeri no sorgulama yapmaları gerekir. Bunu yapmadıkları takdirde işletmeleri ile ilgili SGK’ ya bağlı herhangi bir işlemi gerçekleştirmeleri mümkün değildir. Sorgulama sonucunda kendilerine verilen numara ile birlikte pek çok SGK işlemi kolay bir şekilde halledilebilmektedir.

SSK işyeri no sorgulama için en kolay yol internet şubesinden yardım almaktır. Bu işlem için normalde en yakın SSK müdürlüğüne gitmek ve vakit harcamak gerekir. Ancak gelişen teknolojik imkânlar sayesinde işyeri no sorgulama ve SSK ile ilgili birçok işlem internet üzerinden kolaylıkla hallolabilmektedir. Üstelik bunun için ekstra herhangi bir ücret ödemeye de gerek yoktur.

SSK İşyeri No Sorgulama

SSK işyeri no sorgulama için internet, telefon gibi yollar kullanılabileceği gibi SSK müdürlüklerine gidilerek de bilgi edinmek mümkündür. İnternet aracılığıyla işyeri no sorgulamak için İstanbul Ticaret Odası internet sitesine girilerek sicil kayıtları bölümü açılır. Daha sonra firmaya ait olan ticaret sicil numarası ile ekranda yan kısımdaki güvenlik numaraları ilgili alanlara yazılarak sorgula butonuna basılır. Bu işlemin ardından ihtiyaç duyulan bilgiler ekranda yer almaktadır. Ancak bu işlem İstanbul ili içerisinde yer alan işyerleri için kullanılabilmektedir. Bu hususta diğer iller için yapılacak sorgulamalarda SSK müdürlüklerinden ya da telefon ile sorgulama yapılmalıdır.

İşyeri no sorgulama için telefon kullanacak olan kişilerin ise 0312 444 0 775 numarasını aramaları gerekir. Bu yöntemler genellikle zaman bakımından kolaylık sağlasa da güvenilirlik açısından SSK müdürlüklerine gidilerek bilgi alınması tavsiye edilir. Orada numara sorgulamanın yanı sıra merak edilen diğer soruların da yanıtlarına ulaşmak mümkün olmaktadır.

SSK İşyeri No Öğrenme

İşyeri no öğrenme için internet kullanacak olan kişilerin ticaret odası müdürlüklerinin internet sitelerinden yardım alması gerekir. Buna ek olara Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesinde de işyeri no sorgulama ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Burada hangi yöntem ile sorgulama yapılacağı ilgili kişilerin isteğine bırakılmıştır. Bu yöntemlerin hiçbiri için herhangi bir ücret ödemesi yapmaya gerek yoktur. Bu sayede herkes dilediği vakit bilgi alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu