Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma İşlemi

Zorunlu emeklilik sigortası 2017 yılında tüm çalışanlara zorunlu kılında. Maaşlarının içerisinden düşürülerek yapılan BES sistemi kişileri müddet dolduğunda yüksek maaştan emekli olma imkanı sunuyor. Fakat bu sisteme girmek istemeyen kişiler de vardır. Sisteme girmek zorunlu fakat isteyen kişilerin çıkması mümkün oluyor. Çıkış işlemleri hangi sigorta firması üzerinden işlem yapıldığına göre değişmektedir.

Halk Bankası BES hizmeti veren sigorta şirketlerinden biri. Halk Bank üzerinden BES’i yapılan kişiler bu sistemden ilk 3 ay içerisinde hiçbir kesinti yaşamadan çıkabiliyorlar. İlk 3 ay içerisinde çıkmak için başvuruda bulunmayıp daha ilerleyen zamanlarda çıkmak isteyen kişilerin ücretlerinden belli masraflar düşebiliyor.

Halk Bankası bireysel emeklilik iptali için Halk Bankası’na birden fazla yöntemi bulunan başvuru yöntemlerinden biri ile talepte bulunmanız gerekiyor. Başvuru işlemleri oldukça basit. SMS yöntemi ile BES’ten çıkmak için AYRILMA boşlu TC Kimlik numaranızı yazarak 2560’a göndermeniz yeterli olmaktadır. Mobil şubeye, mobil uygulamaya giriş yaparak ya da telefon ile de cayma talebinizi Halk Bank’a iletebilmektesiniz.

Mobil Şube Üzerinden Halk Bankası Bireysel Emeklilik(BES) İptali

Mobil şube ya da internet sitesi üzerinden de cayma talebinizi iletebileceğiniz Halk Bank’ın giriş bilgileri bulunması gerekmektedir. Halk Bank müşterisi iseniz TC ve şifreniz ile internet sitesinden bireysel sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu alanda bulunan BES iptal alanından ya da mobil uygulamada bulunan BES iptal alanından iptal talebinizi iletebilirsiniz. Başvurunuz firmaya bu şekilde hızlıca iletilecektir.

Halk Bankası bireysel emeklilik iptali talebinizin sonucu sizlere banka tarafından iletilmektedir. Başvuru sonucunda içeriye yapmış olduğunuz ödemeler ve yapılacak olan kesinti varsa bunların tutarları belirlenerek sizlere bu konularla ilgili detaylı bilgi iletilmektedir. İptal için başvuru yapmanızın ardından 10 iş günü içerisinde ödemeniz yapılabilmektedir. Bu süreci sizlerin sigorta firmanızdan sorgulama yaparak takip etmeniz mümkündür.

Telefon İle Halk Bank Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Otomatik olarak yapılan BES hakkınızdan caymak için sigorta firmasına başvurmanın bir yöntem de telefonla iletişime geçmektir. Halk Emeklilik adı altında bulunan Halk Bank’ın sigorta firmasına telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Halk Emeklilik müşteri hizmetleri numarası 0850 800 44 00 arayarak iptal menüsüne yönlendirilebilirsiniz.

Aynı zamanda diğer bir numarası olan 444 44 00 numaralı telefonu da arayarak iptal başvurusu yapabilirsiniz ve iptal süreci hakkında detaylı bilgi de alabilirsiniz. Detaylı bilgi alabilmek adına müşteri hizmetlerine bağlanabilir aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Halk Bank bireysel emeklilik iptali bünyesinde 3 ayı geçiren kişilerden yapılacak kesintilerin detaylarını yine müşteri hizmetlerinden sorgulayabilirsiniz.

Şayet Halk Bankası bireysel emeklilik iptali işlemi yaptırmayı istiyorsanız, ayrıntılı bir araştırmanın içerisinde yer almalısınız. Bu sayede hiçbir kayıp durumu yaşamadan da bireysel emeklilik programınızı rahatlıkla iptal ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu