Emeklilik Maaşı Sorgulama

Hayallerinizi süsleyen emeklilik hayatınıza yeni adım atmış iseniz emeklilik maaşı sorgulama işlemleri yapmak sizler için çok heyecanlı olacaktır. Bu heyecanınıza ortak olarak sizlere hangi yöntemleri izleyeceğinizi aktaracağız. Bu sayede güvenli bir şekilde sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bu kapsamda ayrıca maaşınızdan ne gibi kesintiler yapıldığını da ayrıntılı bir şekilde görebileceksiniz.

Emekli Maaşı Sorgulama İşlemleri

Emeklilik maaşınızı şifre girmeden sorgulayabilmeniz mümkün değildir. Kişisel verilerinizin korunması amacıyla bu yöntem benimsenmiştir. Bu kapsamda sizlerin e devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Bunu edinebilmek için ise PTT şubelerine başvurmanız ve kimliğinizi göstermeniz ardından da 2 TL vermeniz yeterli olacaktır.

4A, B veya C olması fark etmeksizin tüm çalışanlar bu şifre ile e devlet emeklilik maaşı sorgulama işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu kapsamda sisteme giriş yaptıktan sonra iki farklı şekilde sorgulama bölümüne ulaşabilirsiniz. Bunlardan birincisi kurumlar arasından SGK’yı bulmak ve ardından da hizmetleri arasından da emeklilik maaşı sorgulamayı seçmektir. Ancak bu sizleri uğraştıracak olursa bu durumda sitede yer alan arama kutucuğuna emekli maaşı sorgulama yazarak doğrudan ilgili sekmeye ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinizi Paylaşmayın

Yukarıda sizlere bahsettiğimiz şekilde emeklilik maaşınızı sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulama neticesinde kimlik bilgileriniz ve sicil numaralarınız karşınıza çıkacaktır. işte bu bilgilerinizi kimseler ile paylaşmamaya özen gösteriniz. Bununla birlikte özellikle e devlet şifrenizi kimseler ile paylaşmamanızı sizlere tavsiye etmekteyiz. Aksi takdirde bilgilerinizin kötü niyetli kişiler tarafından çalınması ve kullanılması söz konusu olabilecektir. Bu da adınızın istenilmeyecek durumlar ile anılmasına neden olabilecektir.

Ayrıca artık şifresiz bir şekilde sorgulama yapmak mümkün olmamaktadır. Dolayısıyla bu tarz yönlendirmelerde bulunan sitelere kanmamanızı sizlere tavsiye etmekteyiz. Aksi takdirde bilgilerinizin çalınması söz konusu olacaktır. Bununla birlikte yabancı cihazlardan E Devlet hesabınıza girmeniz durumunda güvenli çıkış seçeneğini kullanarak siteden ayrılmanızı önermekteyiz. Aksi takdirde bilgileriniz açık bir şekilde kötü niyetlerin eline geçebilecektir. Bu da hiç istenilmeyecek bir durum olacaktır.

Netice itibariyle e devlet emekli maaşı sorgulama modülü sayesinde sizler de emeklilik maaşınızın ne kadar yattığını ve ne gibi kesintiler olduğunu kolayca sorgulayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu