Emekli Maaşı Bağlandı Mı?

Hangi sigorta kolunda bulunuyorsanız bulunun E Devlet sayesinde emekli maaşı bağlandı mı sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda sizlere yazımız içerisinde bu işlemleri nasıl takip edebileceğinizi aktaracağız. Böylelikle evinizden çıkmadan tüm işlemleri yakından ve anında takip edebileceksiniz.

Takip Sistemi

E Devlet şifresini PTT’lerden temin ederek E Devlet hesabınıza giriş yapabilirsiniz. buradan da Sosyal Güvenlik Kurumunu tercih ederek hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Hizmetler arasında emeklilik başvuru sorgulama hizmetini göreceksiniz. İşte bu seçeneğe tıklayarak sizler de başvurunuzun sonucunu takip edebilirsiniz. Eğer maaş bağlandı ise bu durumda yatan maaşları da internet üzerinden takip edebilmeniz mümkün olacaktır.

SGK’dan Öğrenme

Eğer E Devlet üzerinden sorgulama gerçekleştiremediyseniz bu durumda öğrenebileceğiniz bir diğer yöntem de SGK’ya gitmektir. Bu durumda kimlik bilgilerinizi memurlara vererek son durum hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu kapsamda isterseniz SGK’yı telefonla arayarak da bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır. Eğer emeklilik talep eden kişi hasta veya tutuklu ise bu durumda vekalet verdiği kimse de bu işlemleri yerine getirebilecektir.

Böylelikle emeklilik maaşınızın ne zaman bağlandığı hakkındaki bilgiye en kısa sürede sizler ulaşabilecek ve direkt bankaya gidebileceksiniz. Özellikle bazı durumlarda adresinizde bulunmamanız nedeniyle sizlere tebliğ yapılamamaktadır. İşte bu gibi durumlarda sizlere tavsiye ettiğimiz yöntemler sayesinde bilgi almak en isabetli bir tercih olacaktır.

Yukarıda sizlere bahsettiğimiz yöntemler haricinde bu sorgulama işlemini yapabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Dolayısıyla oldukça temkinli olmanızı ve bilgilerinizi 3.kişilerle paylaşmamanızı sizlere tavsiye ederiz. zira yılların birikimi olan emeklilik hakkınızı kötü niyetli kimselere kaptırma ihtimaliniz söz konusu olabilir. Her ne kadar adli süreçler neticesinde hakkınızı elde edebilecek olsanız dahi bu sizleri oldukça mağdur edecektir.

Ayrıca bazı yerlerde şifresiz sorgulama gibi birtakım seçenekler karşınıza çıkar ise bunlardan da uzak durmanızı sizlere tavsiye ederiz. Zira emeklilik maaşı sorgulama şifresiz bir şekilde yapılmamaktadır. Bu tür yerler sizlerin özel bilgilerinizi çalmak için çeşitli yöntemler kullanan dolandırıcılar olabilmektedir. İşte bunlara karşı son derece dikkatli olmanızı sizlere tavsiye ederiz. Hatta kolluk güçlerine bu durumları bildirmenizi de sizlere tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu