E-Nabız Giriş Nasıl Yapılır? E-Nabız Kayıt Olma

E-Nabız devlet tarafından sağlanan dijital bir platform olup iki farklı giriş yoluna sahiptir. e- Nabız giriş seçenekleri arasında en sık kullanılan, e- Devlet platformu üzerinden giriş sağlanmasıdır. Bu yöntemin yanı sıra, direkt olarak e- Nabız üzerinden sisteme giriş sağlamak da mümkündür.

e- Nabız girişi, tüm sağlık bilgilerinize erişim sağlamanın pratik ve hızlı bir yolu niteliğindedir. Acil durumlarda gerekli bilgilerin görüntülenmesini sağlayan bu platform, test sonuçlarının takip edilmesinde de kullanılabilir. Her sağlık kuruluşunda yapılan işlemler, muayeneler ve testler, bu sistem içine işlenmektedir. Tüm bilgilerinize kısa dakikalar içerisinde ulaşmanızı mümkün kılmaktadır.

e nabız edevlet girişi yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • e- Devlet üzerinden e- nabız girişi için ilk olarak, e-devlet şifrenizi almanız gerekmektedir.
 • e- Devlet şifreniz çoktan var ise, internet sitesinin açıldığı işlem adımına atlayabilirsiniz.
 • En yakın PTT şubesine telefonunuz ve kimliğiniz ile birlikte gidiniz.
 • Bu şubede 2 TL karşılığında e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.
 • Bu şifre e- nabızın yanı sıra, e- devletin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanmanızı sağlayacak ve farklı platformlara erişmenizi mümkün kılacaktır.
 • https://www.turkiye.gov.tr/ sitesini açın.
 • C. kimlik numarası ve yeni aldığınız e- devlet şifresi ile sisteme giriş yapın.
 • Sisteme giriş yaptığınızda açılan sayfanın sol kısmında Hizmetler adı verilen bir bölüm çıkacaktır.
 • Bu bölüme çıktığınızda e-devlet kapsamında sunulan farklı hizmetleri görebilirsiniz.
 • Aralarından Sağlık Bakanlığına tıklayın.
 • Sağlık Bakanlığı kapsamında sunulan hizmetler arasında e- Nabız çıkacaktır.
 • Buna tıkladığınızda, site sizi e- nabız platformuna yönlendirecektir.
 • e- Nabız giriş işlemlerini ilk defa gerçekleştirenler, kullanım şartlarının yer aldığı bir ekran ile karşılaşırlar.
 • Bu ekranda çıkan kullanım şartları okunduktan sonra, kullanım şartlarını okudum, kutucuğunun işaretlenmesi gerekir.
 • Kutucuk onayından sonra açılan sayfa ile kişisel e-Nabız platformunuza giriş gerçekleşir.

e Nabız Kayıt Ol

e- Nabız, erişim sağlanması için kayıt olunması gereken bir platform değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarının e- Nabız üzerinde kaydı mevcuttur. İlk defa e- Nabız giriş işlemleri gerçekleştirecek kişilerin tercih edebileceği bir yol daha bulunmaktadır. Tek seferlik bir yöntem olan bu giriş yolu için, aile hekimi ile görüşmek gerekmektedir. Aile hekimleri, daha önce e-Nabız girişi gerçekleştirmemiş kişilere, tek kullanımlık şifreler verebilmektedir. Aile hekiminden alınan bu şifre yardımıyla, e- Nabız girişi tamamlanabilir. e nabız edevlet girişi, tek kullanımlık olmadığı için uzun vadede tercih edilen ana giriş yöntemi niteliğindedir.

e Nabız Tahlil Sonuçları

e- Nabız girişi ile sıklıkla yapılan işlemlerden birisi, tahlil sonuçlarını öğrenmek, görüntülemek ve kontrol etmektir. Tahlil sonuçları bireysel olarak öğrenilebileceği gibi, bir doktoru sağlık durumu hakkında bilgilendirmek amacıyla da görüntülenebilir. Doktor değişimlerinde net bilgi aktarımına yardımcı olmaktadır. Şimdiye kadar yapılan tüm hastane işlemleri, kullanılan ilaçlar, testler, tahliller, çekilen filmler ve koyulan teşhisler görüntülenebilir.

MHRS Parolası Nasıl Alınır?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), isminden de anlaşılabileceği gibi farklı sağlık durumlarıyla ilgili muayene randevularının alınmasını sağlamaktadır. Bu randevular, e- Nabız üzerinden görüntülenen sayfalar yardımıyla kolaylıkla düzenlenebilir. MHRS e devlet giriş işlemlerini sağlamak ve randevu ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca e devlet MHRS kapsamında, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 • e- Devlet şifrenizi kullanarak e- Nabız girişini gerçekleştirin.
 • Açılan sayfada “Randevu Al” seçeneğine tıklayın.
 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kaynak alınan sayfada, sağlık kurumu, doktor ve randevu alınan sağlık durumunu seçin.
 • Tarih ve saati ayarlayın.
 • e- Nabız platformundaki takvim üzerinden mevcut randevularınızı takip edebilirsiniz.

e- Nabız girişi ile yapabileceğiniz işlemlerden birisi hem geçmiş hem de güncel ilaçlarınızı görmektir. Ayrıca, isminize yazılan tüm reçeteler de listelenebilir. Röntgenler ve radyolojik görüntü sonuçları açılabilir. Bu görüntülere ait raporlar okunabilir. Kilo, tansiyon, şeker bilgileri güncel tutulabilir. Nabız değerleri takip edilebilir. Muayene randevularının yer aldığı takvimde, yapılması gereken aşılar da görülebilir. Organ bağışı bilgileri de e- Nabız platformundan görüntülenen sağlık detayları arasında bulunmaktadır.

e Nabız Giriş

e- Nabız girişi için en sık tercih edilen yöntem, internet sitesidir. e- Devlet kapısı (https://www.turkiye.gov.tr/) yardımıyla veya direkt olarak açılan site (https://enabiz.gov.tr), giriş için yeterli olacaktır. Web sitesi, bilgisayarın yanı sıra, akıllı telefonlar ve tabletlerden de görüntülenebilir. e- Nabız girişini daha pratik hale getirmek isteyenler, platformun uygulamasını indirebilirler. Sistem uygulaması hem Google Play hem de App Store’da yer almaktadır. Mobil uygulama indirildikten sonra şifre ile hızlıca e- Nabız girişi yapılır. Akıllı telefonunuza indirdiğiniz mobil uygulamaya giriş sağlamak için, aile hekiminden tek kullanımlık şifre alabilirsiniz.

e- Nabız platformunun sunduğu tüm özelliklerden yararlanmak için yaşanılan şehir, kilo ve boy gibi bilgilerin güncel tutulması önerilmektedir. Ayrıca organ bağışı tercihlerinin de isteğe bağlı olarak sistem üzerine girilmesi ve güncel tutulması önemlidir.

Çocuklar 15 yaşına girmeden önce gerekli onay verilir ise, ebeveynler tarafından e- Nabız bilgileri görüntülenebilir. Onay verilmesi için iki ebeveynin de e- devletinden çocuklarım kısmına girilmesi gerekir. Bu sayfada, sağlık bilgilerine erişilmek istenen çocukların karşısındaki paylaş butonuna tıklanarak ilgili işlemler tamamlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu