E Devlet Uygulamaları Nelerdir?

E devlet uygulamaları nelerdir sorusu son zamanlarda, çok fazla gelmektedir. Bu konuda sizlere bütün bilgileri anlatmaya çalışacağız. Artık tüm SGK uygulamaları, çok rahatlıkla e devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun bundan sonra, toplam 22 adet devlet hizmetine çok rahat bir şekilde, www türkiye gov tr adresi üzerinden yapabileceksiniz. Bürokratik işlemler ile buluşmadan ve kapı kapı dolaşmaya gerek kalmadan, çok rahatlıkla gerekli bütün hizmetleri alabileceğiniz bir site olarak sizlere sunulmuş bulunmaktadır. Merak ettiğiniz, bütün bilgileri rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, A’dan Z’ye her türlü işlenmesiyle öğrenebileceksiniz.

E Devlet Uygulamaları Nelerdir Ayrıntıları

Örneğin, bir çocuğumuz olduğunda, nüfusa nasıl ve ne zaman kayıt yaptırmamız gerektiğini bilmiyorsanız, bu durumda e Devlet uygulamaları nelerdir dediğiniz uygulamaların içine, burada girmektedir. Bunun dışında, işsizlik ödeneğine başvurabilir. Motorlu taşıtlar vergilerini hesaplayabilir ve TC kimlik numaranızı bilmiyorsanız öğrenebilir, Hatta PTT’den yollamış olduğunuz, herhangi bir mektubu ve ya kargoyu takip de etme şansına sahip olabilirsiniz. Sitede bu ve benzeri birçok farklı kişisel olarak sizlerin kullanabileceğiniz devlet kapısı ile ilgili birçok şeyi sunulmuş bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken öncelikli olarak PTT şubesine gidip bir şifre almanız gerekmektedir. Vatandaş, devlet ve iş olarak üç ana başlıkta toplanmış olan işlemlerde, vatandaş başlığı altında eğitim, askerlik ve seferberlik, doğum, iş ve kariyer, trafik gibi birçok işleme ulaşabildiğiniz gibi, devlet başlığı altında, Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, enerji, eğitimi gibi birçok başlığa ulaşılabilmektedir.

E Devlet Uygulamaları Nelerdir Ayrıcalıkları

Ayrıca  e Devlet uygulamaları nelerdir denildiğinde, iş başlığı altında da bazı uygulamalar bulunmaktadır. Site ilk baktığınızda, karmaşık gibi görünmesine rağmen, aslında ana sayfadaki başlıkları, bölümleri bölüm sekmesinden kaynaklanmaktadır. Sağ üst kısmında bulunan hizmet adı, anahtar kelime ve plaka no yazılarına burada aramak istediğiniz şey giriş yaparsanız. Bu durumda sizin karşınızda, zaten istemiş olduğunuz bölümü getirecektir ve böylece işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, her türlü farklılığa ulaşabileceğiniz gibi, örneğin, bir iş başvurusunda olduğu gibi, örnek vermek gerekirse, sicil kayıt belgeleri gibi bilgilere de ulaşma şansınız bulunmaktadır. Her türlü evrağa ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu