2023 Burger King Maaşları, Çalışma Şartları ve Saatleri

Burger King maaşları şubeden şubeye ve iş pozisyonuna göre değişim gösterir. Burger King personellerinin aldığı en düşük maaş 4200 civarındadır. Burger King iş pozisyonları oldukça fazladır. Burger King kasiyerlerinin aldığı maaş ortalama 4200 TL ile 4300 TL arasındadır. Burger King kurye maaşları 4.000 TL ila 5.000 TL arasında değişim göstermektedir. Burger King süpervizör personelleri yaklaşık 4000 TL ve mağaza müdürleri ise yaklaşık 5000 TL maaş alır. Burger King, çalışanlarına ücretsiz yemek ve maaşlarına göre prim veriyor.

Burger King  Çalışma Şartları Nelerdir?

Burger King’te tam zamanlı ve vardiyalı olarak iki çalışma seçeneği vardır ve personelin seçtiği çalışma seçeneğine göre şartlar ve aldığı maaş değişim gösterir. Çalışma şartları Burger King’teki çalışma pozisyonlarına göre de değişim gösterir. Genel olarak her pozisyonda aynı olan Burger King çalışma şartları şu şekildedir;

 • Her personelin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir
 • Her erkek personel askerliğini tamamlamış veya askerlikle ilişiği olmaması gerekir
 • Fiziki anlamda hizmet ve yiyecek içecek sektöründe çalışmasına engel olacak bir sağlık problemi bulunmaması gerekir
 • Tercihen daha önce hizmet veya yiyecek içecek sektöründe çalışmış ve deneyimli olması
 • Tercihen en az lise veya üzerinde bir mezuniyeti olması
 • Güler yüzlü ve iletişimi iyi olması
 • Tercihen orta seviye İngilizce bilmesi gibi bazı belli başlı şartlar aranmaktadır.

Burger King Kurye Maaşı ve Primleri Ne Kadar?

Burger King kurye maaşı bulunulan şubeye göre değişim gösterebilir. Burger King kurye maaşları ortalama 4000 TL ile 5000 TL arasında değişim gösterir. Burger King, kurye primleri 2023 yılı için ne kadar olduğu hakkında internet üzerinde bir bilgi yayınlamıyor.

Burger King Tam Zamanlı Çalışma Saatleri Nasıl?

Burger King tam zamanlı çalışma saatleri günlük olarak 8 saattir. Bu 8 saatin içinde yemek molası da bulunmaktadır. Haftada 45 saat çalışan bu kişilerin çalışma saatleri, vardiya sistemine göre belirlenmektedir. Vardiya sistemi her şubede değişiklik göstermektedir. AVM içerisinde bulunan Burger King şubeleri daha kısa zamanlı çalıştığından vardiyalar daha az olur. Cadde üzerindeki Burger King şubeleri genelde 3 vardiya ile çalışır. 24 saat çalışan Burger King şubeleri daha fazla vardiya ile çalışabilir. Burger King tam zamanlı çalışma saatleri birçok şubede şu şekildedir;

 • Sabah vardiyasında gelenler sabah 08:00 den akşam saat 16:00’a kadar
 • Öğlen vardiyasında gelenler öğlen saat 12:00 dan akşam saat 20:00’e kadar
 • Akşam vardiyasında gelenler akşam saat 16:00 dan gece saat 00:00’a kadar çalışır.

Burger King çalışanları haftada sadece bir gün izin kullanabilirler. İzinli olunan gün yoğunluğa diğer personellere ve vardiyalara bağlı olarak değişim gösterebilir. Dolayısıyla izin kullanmak isteyen kişiler izin almak istedikleri günü önceden belirtmelidirler. Şirkette bir yılını tamamlamış kişiler 14+2 gün yıllık izin kullanabilirler.

Burger King Part Time Çalışma Saatleri Nasıldır?

Burger King part time çalışma saatleri haftada 30 saat olarak belirlenmiştir. Burger King’te part time şekilde çalışmak isteyen kişiler çalışmak istedikleri saati kendileri keyfi olarak seçemezler. Burger King’te part time çalışan kişilerin hangi gün ve hangi vardiyada çalışacaklarını Burger King şube müdürü belirler. Vardiyaların ve çalışma saatlerinin belirlenmesi personellerin uygunluk durumu ve müşteri yoğunluk durumuna göre belirlenir. Part time çalışan kişilerin maaşları da çalıştıkları vardiyaya göre değişim gösterebilir. Genel olarak yoğunluğun fazla olduğu vardiyalarda çalışan kişilerin maaşları düşük oranda da olsa oynama yapabilir.

Burger King Kurye Çalışma Saatleri Nasıl?

Burger King kurye çalışma saatleri her şubeye göre değişim gösteriyor. Burger King eve sipariş alımının fazla olduğu bölgelerde kurye maaşları da artış gösterebiliyor. Burger King kuryeleri vardiyalı olarak çalışıyor ve her şubenin kendine ait vardiyası mevcut. Burger King İş başvurusunda bulunan kuryeler 2 vardiyalı çalışma sistemiyle çalışıyorlar bunlar; sabah 09:00 ila akşam saat 16:00 arasında olan sabah vardiyası ve öğlen saat 14:00 ve akşam saat 22:00’a kadar olan akşam vardiyasıdır. Gece de açık olan Burger King şubelerinde gece vardiyası da bulunuyor.

Burger King İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burger King iş başvurusu yapmak isteyen kişiler iş başvurusunu online veya şubeye giderek gerçekleştirebilirler. Burger King’e sadece Burger King çalışma şartlarına uygun kişiler başvuru yapabilir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği çok fazla iş pozisyonu mevcuttur. Kişi başvuru yapmak için CV ve gerekli evrakları çıkarttırmış olmalıdır. Eksik evrak ile yapılan online başvurular kabul edilmez, şubeye gidilerek yapılan başvurularda eksik evrak bulunması başvuru sürecinin uzamasına sebep olur.

Burger Online İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burger King online iş başvurusu yapmak isteyen kişiler Burger King resmî sitesi üzerinden veya Burger King’in anlaşmalı iş ilanları sitelerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Online başvuru içinde gerekli evraklar e devlet üzerinden indirilip istenilen yere yüklenmelidir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ortalama geri dönüş süresi 3 gün ile 1 hafta arasındadır. Burger King şube müdürü tarafından dönüş sağlandıktan sonra başvuru yapan kişi görüşmeye çağrılır ve iş detayları konuşulur. Gerekli şartlara uygun kişiler işe başlayabilir.

Burger King İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Burger King iş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler CV ve Burger King iş başvurusunda gerekli olan evrakları çıkartmalıdırlar. Burger King iş başvurusunda gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • Sabıka kaydı
 • İkamet belgesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Diploma
 • 4 adet biyometrik fotoğraf

Bu belgeler eksiksiz bir şekilde götürülmediği taktirde başvuru iptal olabilir veya başvuru süreci uzayabilir.

Burger King Açılış ve Kapanış Saatleri Kaçtadır?

Burger king açılış ve kapanış saatleri şubeye göre değişim gösterir. Burger King açılış ve kapanış saatini öğrenmek isteyen kişiler internet üzerinden istedikleri şubenin açılış ve kapanış saatini arayarak öğrenebilir. AVM içerisinde olan Burger King şubesi açılış kapanış saatleri AVM açılış kapanış saatine göre belirlenir. Bazı Burger King şubeleri 24 saat açık olabiliyor. Burger King’in AVM içerisindeki şubeleri genelde sabah 10 da açılır ve akşam saat 22:00 da kapanır. AVM içerisinde olmayan Burger King şubeleri saat sabah 07:30 da açılır ve gece 01:00 de veya 03:00 te kapanır. Burger King öğle tatilinde veya mola zamanlarında satış yapmaya devam ediyor. Burger King cumartesi, pazar ve 1Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan ve 29 Ekim gibi resmî tatillerde ve Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda da hizmet vermektedir. Burger King şikâyet, sipariş sorgulama gibi konuları danışabilmek için Burger King çağrı merkezi bulunuyor. Burger King çağrı merkezi telefon numarası 444 54 64 ‘tür. Burger King çağrı merkezi 7 gün 24 saat boyunca açıktır.

Burger King Çalışma Pozisyonları Nelerdir?

Burger King iş başvurusunda bulunan birinin birçok pozisyon seçeneği vardır. Burger King çalışma pozisyonları şu şekildedir;

 • Temizlik personeli
 • Kuryeler
 • Kasiyer
 • Mutfak
 • Bilgi işlem personeli
 • Muhasebe personeli
 • Yönetici kadrosu gibi belli başlı çalışma pozisyonları bulunur.

Temizlik personeli çevre temizliğinin yanı sıra gerekirse bulaşık temizleme işinde de görev alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu