Bağkur Borç Sorgulama

Ne zaman emekli olurum diyorsanız bağkur borç sorgulama hizmeti ile sigortalılık durumunuzu izleyin! E-devlet üzerinden yapacağınız bağkur borcunuzu sorgulatarak priminizin sigortalılık priminizin ne kadar yattığını ve ne kadar daha prim borcunuz olduğu hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken linke tıklamak ve e devlet şifreniz ve T.C numaranız ile giriş yaparak açılan sayfada bağkur borç sorgulama ibaresini arama çubuğunda aratarak istediğiniz sonuca ulaşmaktır. Kapı kapı dolaşmadan internet üzerinden yapabileceğiniz bu işlem ile dilediğiniz her ana sigortalılık durumunuzu izleyebilirsiniz. Bağkur borcunuzu sorgulattıktan sonra hizmet dökümünüzün çıktısını alabilirsiniz.

Bağkur Borç Sorgulama Nasıl Yapılır

PTT şubelerinden edinebileceğiniz e devlet şifresi ile bağkur borç sorgulama işlemlerini online ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Bağkur borç sorgulama nasıl yapılır diyorsanız eğer mevcut e devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile e devlet şifrenizi isteyiniz.

E devlet şifrenizi aldıktan sonra e devlet kapısının resmşiş web sitesini ziyaret ediniz. Sisteme giriş yapınız. E devlet kapısı sistemine giriş yaparken karşınıza çıkacak olan ekranda T.C ve e devley şifresi alanlarını kendi bilgileriniz dahilinde doldurmanız gerekiyor. Ardından giriş tuşuna basınız.

Açılan sayfada sağ üst tarafta yer alan arama çubuğuna bağkur borç sorgulama yazınız ve enter tuşuna basınız. Karşınıza bağkur primlerinizin olduğu bir hizmet sökümü çıkacaktır. Burada ki bilgiler sizin ne kadar bağkur borcunuzun olduğunu ve ne kadarlık priminizin yatırıldığının bilgilerini içerir.

Bağkur Borç Sorgulama Telefon

Eğer internet ortamında e devlet şifreniz ile bağkur borcu sorgulama yapamıyor iseniz başka bir alternatif yol olan bağkur borç sorgulama telefon yoluyla borcunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Telekominikasyon tarafından bağkur sorgulama işlemleri yine kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Tek yapmanız gereken Telekomikasyon şirketinin resmi web sitesine girmek ve T.C numaranızı açılan sayfada boş ilgili yere yazmak ve ardından resimde görünen güvenlik kodunu girerek sorgula tuşuna basmaktır. Eğer ödenmemiş bağkur borcunuz bulunuyor ise sorgula dedikten sonra tarafınıza bir doküman sunulur. Bu dökümanı dilerseniz yazdırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu