Alo 160 E-Devlet Danışma Hattı

0
2372

Devletimiz gelişen teknolojiye en iyi şekilde uyum sağlayabilmek amacı ile interneti 2008 senesinden bu yana özellikle e-devlet sistemi ile birlikte çok daha etkin bir şekilde kullanmaktadır.

Sürekli olarak gelişen modern dünyamızda vatandaşların devlet kurumları ile ilgili olan işlemlerini internet platformu üzerinde tek bir merkez üzerinden çok daha kolay ve çok daha güvenli bir şekilde yapabilmesine olanak sağlaması amacı ile 2008 senesinde açılan e-devlet sistemi, sanal bir devler portalıdır.

Alo 160 E-Devlet Danışma Hattı Nedir?

Bu noktada da 2008 senesinde bu yana e-devlet sisteminde çok sayıda vatandaş hizmetlerden yararlanmaktadır. Bu neden dolayısı ile de devlet tarafından Alo 160 e-devlet danışma merkezi hizmete açılmıştır. Bu danışma hattı sayesinde vatandaşlar e-devlet sistemi ile ilgili olan istek ve şikayetlerini kolay bir şekilde ilgili birimlere bildirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Bunun dışında da Al0 160 e-devlet danışma hattı ile e-devlet hakkında merak edilenler ve yaşanan sorunlar ile ilgili olarak da danışılabilmektedir. Bu sayede de vatandaşların e-devlet sistemi üzerinde yaşadıkları sorunların giderilmesi sağlanabilmektedir.

İLGİLİ HABER  E Devlet Sorgulama

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here