A101 Maaşları Ne Kadar?

A101 Maaşları, Çalışma Şartları ve Saatleri 2022

A101’de çalışmak birçok kişinin tercihi olan bir çalışma alanıdır. Kariyer hedefleri arasında mağazalık, satış ve pazarlama gibi alanlarda çalışmak yer alan kişiler için uygun bir alandır. Mağazacılık sektöründe gelişmek isteyenlere de açık olan A101, Türkiye’nin her şehrinde birçok şubesi ile hizmet veren bir markadır. Sadece Türkiye sınırlarında değil uluslararası ölçekte de hizmet veren A101, istihdam konusunda da oldukça esnek davranmaktadır. A101 iş ilanları kendi internet sitesinde, şubelerinde ve çevrim içi iş arama sitelerinde yer alır. Bu kanallar aracılığı ile A101’de kariyer için başvuru yapılabilmektedir.

A101 Nedir?

A101 yaklaşık 13 yıldır sektörde yer alan bir markadır ve uzun soluklu çalışmalar planlamaktadır. Kadın istihdamını ve genç istihdamını destekleyen A101, kadınların iş gücünde yer alması için çalışmalar yapmaktadır. Engelli bireyler için de istihdam yaratan ve üç yıl üst üste Türkiye’de kadın ve engelli birey için istihdam alanı yaratan şirket olarak seçilmiştir. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında elde edilen bu gelişmeler günümüzde hala etkisini sürdürmektedir. A101 hızlı büyüyen perakende şirketleri arasında yer alır ve istihdam konusunda önemli gelişmelere sebep olur. 2021 yılının sonlarında 10 binden fazla mağazası bulunan şirket, yerli bir işletmedir.

A101 Çalışma Saatleri Nasıldır?

A101 çalışma saatleri açılış ve kapanış hafta içi ve hafta sonu olan günlerde sabah 09.00 ve akşam 21.30 arasını kapsamaktadır. Bazı dönemlerde kapanış 21.00’e de çekilebilmektedir. Tam zamanlı çalışan personellerin işe giriş ve çıkış saatleri de mağazanın açılma ve kapanma saatlerine göre belirlenmektedir. Tam zamanlı personelin günlük çalışma kotası 8 ila 10 saat arasındadır. Yoğun olan şubelerdeki personellerin çalışma süresi 10 saati bulabilmektedir. Çalışma bitiş saati geçmesine rağmen yoğunluktan dolayı çalışıyor ise bu mesaiye girmekte ve A101 tarafından gerekli prim ve ek ödemeler yapılmaktadır.

A101 Yarı Zamanlı Çalışma Saatleri Nelerdir?

A101 part time çalışma saatleri 4 – 4,5 saat olarak belirlenmiştir. Çalışılan toplan güne bağlı olarak çalışma saati netleştirilir. A101’de part time çalışan kişilerin haftalık toplam 30 saat çalışması gerekir. Çalışılan gün sayısı baz alınarak da çalışma saati belirlenir. Haftalık 30 saatin üzerine çıkılır ise A101 tarafından mesai, prim ve sigorta ödemeleri de buna göre yapılır. A101’de yarı zamanlı çalışan kişiler genellikle yoğun saatlerde göreve başlarlar ve yoğunluk sürecinde aktif olarak çalışmaya devam ederler. Tam zamanlı çalışanlar ise genellikle mağaza şubesinin açılmasından ve kapanmasından sorumludur.

A101 Çalışanlara Sigorta Yapıyor Mu?

A101 sigorta yapmadan herhangi bir kişiyi çalıştırmayan bir şirkettir. A101 bünyesinde çalışan kişilerin mutlaka Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışma sigortaları yapılmaktadır. Sigorta ödemeleri ve sigorta primleri A101 tarafından karşılanmaktadır. Günlük olarak çalışılsa dahi çalışılan saatleri kapsayacak şekilde sigorta yapıldığı bilinmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu, sigortasız işçi çalıştırmayı yasaklamıştır. Bu neden ile de sigortasız işçi çalıştıran herhangi bir yer olduğunda yüklü miktarda cezai işlem uygulanmaktadır. A101 çalışanları sigortalı olarak çalışmaya başlarlar.

A101’de Nasıl Çalışılır?

A101 iş başvurusu çevrim içi kanallardan yapılabileceği gibi şube üzerinden de yapılabilir. Şubeden yapılacak olan başvurunun şube müdürüne ya da bölge sorumlusuna teslim edilmesi gerekir. Tam zamanlı personeller ve yarı zamanlı personeller de eğer gerekli olur ise başvuruları kabul ederek üstlerine bildirmektedir. A101 iş başvurusu yaparken güncel özgeçmiş ve fotoğraf gerekmektedir. Özgeçmiş üzerinde deneyimlerin ve referansların yer alması da istenir. A101 iş başvurusu yapan kişilerin başvurularını değerlendirmeye alır ve sonuca göre yüz yüze ön görüşme yapılır.

A101 Çalışma Şartları Nelerdir?

A101 çalışma şartları bulunan bir şirkettir ve çalışma şartlarını sağlayan kişiler A101’de işe alınmaktadır. A101’in belirlediği işe başlama şartları şu şekildedir:

  • Reşit olmak
  • Sağlıklı olmak
  • Akıl ve ruhsal sağlığın yerinde olması
  • En az lise mezunu olmak

A101 tarafından istenen temel şartlardır. Deneyim, referans ve işe dair bilgiler çoğu zaman istenmemektedir. Uzun soluklu istihdam yaratan A101, deneyim kazandırma noktasında da çalışanlarına destek olmaktadır.

A101’de 18 Yaşından Küçükler Çalışabilir Mi?

A101’de çalışma yaşı için sadece alt limit belirlenmiştir. Farklı zincir marketlerde hem alt limit hem de üst limit belirlenebilmektedir. Şirkete ve şirketlerin iç politikalarına göre değişen bir yaş sınırlaması her zaman mevcuttur. İçerik ise farklı unsurlara göre değişmektedir. A101’de iş başvurusu yapan ya da A101’de işe başlayacak olan kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. 18 yaşından küçüklerin A101’de çalışmasına izin verilmemektedir. Yapılan başvurular değerlendirmeye alındığında yaş üzerine de araştırma ve teyit işlemleri gerçekleşmektedir. Başvurular olumlu sonuçlandığında kişilerden sabıka kaydı gibi belgeler de istenebilmektedir. Bu neden ile de başvuru esnasında doğru bilgi vermek son derece önemlidir.

A101 Maaşları Ne Kadar?

A101 maaşları çalışılan pozisyon ve süreye göre farklılık göstermektedir. Tam zamanlı çalışan kişilerin maaşları asgari ücretten başlamakta ve 5000TL kadar artabilmektedir. A101 maaşları asgari ücretten daha fazla olabilmektedir. Çoğu zaman yemek masrafı ve yol masraflarını da karşılayan A101, kapsamlı bir ödeme sunmaktadır. Bu ödeme ise çalışılan şubeye göre değişmektedir. Yol ve yemek masraflarının ödenmesi de yine şubelere, şubelerin merkeze uzaklığına ve yoğunluğuna göre değişebilen ödemelerdir.

A101 Part Time Çalışanların Maaşları Ne Kadar?

A101 yarı zamanlı maaşları asgari ücretin 3/2’si olacak şekilde kurgulanmaktadır. Asgari ücretin en az yarısı kadar ödenebilen bu ücret ise aylık 2 bin 500 ila 2 bin 800 Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir. Genellikle ödenen en düşük yarı zamanlı maaşı 2 bin 700 Türk lirasıdır.

A101 Kasiyer Maaşı Ne Kadar?

A101 kasiyer maaşı 4 bin 500 Türk lirası ile 4 bin 750 Türk lirası arasında değişmektedir. Tam zamanlı çalışan kasiyerlerin aldığı maaş ve görev tanımları genellikle sabit olmaktadır. Mesai ve prim gibi ek ödemeler yapıldığı zaman maaşları yükselebilmektedir. Ancak genellikle alabilecekleri en yüksek maaş 2022 yılı için 4 bin 750 Türk lirası olacaktır.

A101 Bölge Sorumlusu Maaşı Ne Kadar?

A101 bölge sorumlusu maaşı aylık olarak verilir ve aylık ödeme 2022 yılında en düşük beş bin 200 Türk lirasıdır. En yüksek verilen maaş ise 6 bin 250 Türk lirasıdır. A101’de bölge sorumlusu olarak çalışacak olan kişilerin alabilecekleri maaş aralıkları bu şekildedir. 2023 yılında yapılacak olan zamlara kadar verilecek olan en yüksek maaş aralıkları bu şekildedir. A101 yılda sadece bir kere maaşlara zam uygulaması yapmaktadır. Bölge sorumlusu ise mağaza müdürü benzer maaşlar almaktadır. Bazı durumlarda mağaza müdürleri bölge sorumlularından daha yüksek maaş da alabilmektedir.

A101 Yemek Ücreti Veriyor Mu?

A101 yemek ücretini maaşa ek olarak vermektedir. Ödenmesi gereken AGİ gibi ücretler de bulunuyor ise hepsini maaşın üzerine ekleyerek banka hesabına gönderiler. A101 iş olanakları ve çalışma programları çok çeşitlidir. Yemek ve yol masrafları da maaş ile beraber ödenen tutarlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu